Magno Alves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magno Alves
Të dhënat personale
Emri i plotëMagno Alves
Data e lindjes (1976-01-13) 13 Janar, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesAporá, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997Criciúma
1998-2002Fluminense
2003Jeonbuk Hyundai Motors
2004-2005Oita Trinita
2006-2007Gamba Osaka
2008Al-Ittihad
2008-2010Umm-Salal
2010Ceará
2011Atlético Mineiro
2012Umm-Salal
2012Sport Recife
2012-2014Ceará
2015-Fluminense
Ekipi kombëtar
2001Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Magno Alves (lindur më 13 Janar 1976) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2001 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]