Magnum opus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Magnum opus do të thotë "punë e madhe", dhe i referohet kontributit më të madh dhe më të njohur të një artisti, shkrimtari, shkencëtari apo individi në fushën e vet të studimit dhe dijes.

Magnum opus të natyrës ekonomike[redakto | redakto tekstin burimor]

Magnum opus të natyrës letrare[redakto | redakto tekstin burimor]