Majastres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Majastres
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Majastres is located in Franca
Majastres
Majastres
43°54′48″V 6°17′20″L / 43.913333333333°V 6.2888888888889°L / 43.913333333333; 6.2888888888889Koordinatat: 43°54′48″V 6°17′20″L / 43.913333333333°V 6.2888888888889°L / 43.913333333333; 6.2888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.85 km2
Dendësia 0 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04107


Majastres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Majastres ka një popullsi prej 2 banorë dhe sipërfaqe 29.85 km², me një dendësi prej 0 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Majastres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale