Malaussène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malaussène
Komunë
noform
Pamje nga Malaussène
Stema_figura
Vendndodhja
Malaussène is located in Franca
Malaussène
Malaussène
43°55′47″V 7°07′41″L / 43.929722222222°V 7.1280555555556°L / 43.929722222222; 7.1280555555556Koordinatat: 43°55′47″V 7°07′41″L / 43.929722222222°V 7.1280555555556°L / 43.929722222222; 7.1280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.48 km2
Popullsia 278 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06710
INSEE 06078
Faqja Zyrtare http://www.malaussene.fr


Malaussène është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Malaussène ka një popullsi prej 278 banorë dhe sipërfaqe 19.48 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malaussène – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale