Malijai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malijai
Komunë
noform
Pamje nga Malijai
Stema_figura
Vendndodhja
Malijai is located in Franca
Malijai
Malijai
44°02′45″V 6°01′49″L / 44.045833333333°V 6.0302777777778°L / 44.045833333333; 6.0302777777778Koordinatat: 44°02′45″V 6°01′49″L / 44.045833333333°V 6.0302777777778°L / 44.045833333333; 6.0302777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.56 km2
Popullsia 1989 banorë
Dendësia 75 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04510
INSEE 04108


Malijai është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Malijai ka një popullsi prej 1989 banorë dhe sipërfaqe 26.56 km², me një dendësi prej 75 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malijai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale