Mallefougasse-Augès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mallefougasse-Augès
Komunë
noform
Pamje nga Mallefougasse-Augès
Stema_figura
Vendndodhja
Mallefougasse-Augès is located in Franca
Mallefougasse-Augès
Mallefougasse-Augès
44°03′58″V 5°53′52″L / 44.066111111111°V 5.8977777777778°L / 44.066111111111; 5.8977777777778Koordinatat: 44°03′58″V 5°53′52″L / 44.066111111111°V 5.8977777777778°L / 44.066111111111; 5.8977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.71 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 310 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04109


Mallefougasse-Augès është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mallefougasse-Augès ka një popullsi prej 310 banorë dhe sipërfaqe 19.71 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mallefougasse-Augès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale