Mallemoisson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mallemoisson
Komunë
noform
Pamje nga Mallemoisson
Stema_figura
Vendndodhja
Mallemoisson is located in Franca
Mallemoisson
Mallemoisson
44°02′31″V 6°07′31″L / 44.041944444444°V 6.1252777777778°L / 44.041944444444; 6.1252777777778Koordinatat: 44°02′31″V 6°07′31″L / 44.041944444444°V 6.1252777777778°L / 44.041944444444; 6.1252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.04 km2
Popullsia 1014 banorë
Dendësia 168 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04510
INSEE 04110


Mallemoisson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mallemoisson ka një popullsi prej 1014 banorë dhe sipërfaqe 6.04 km², me një dendësi prej 168 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mallemoisson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale