Mandelieu-la-Napoule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mandelieu-la-Napoule
Komunë
noform
Pamje nga Mandelieu-la-Napoule
Stema_figura
Vendndodhja
Mandelieu-la-Napoule is located in Franca
Mandelieu-la-Napoule
Mandelieu-la-Napoule
43°32′44″V 6°56′15″L / 43.545555555556°V 6.9375°L / 43.545555555556; 6.9375Koordinatat: 43°32′44″V 6°56′15″L / 43.545555555556°V 6.9375°L / 43.545555555556; 6.9375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.37 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 22864 banorë
Dendësia 729 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06210
INSEE 06079
Faqja Zyrtare http://www.mandelieu.fr


Mandelieu-la-Napoule është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mandelieu-la-Napoule ka një popullsi prej 22864 banorë dhe sipërfaqe 31.37 km², me një dendësi prej 729 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mandelieu-la-Napoule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale