Mane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mane
Komunë
noform
Pamje nga Mane
Stema_figura
Vendndodhja
Mane is located in Franca
Mane
Mane
43°56′18″V 5°46′03″L / 43.938333333333°V 5.7675°L / 43.938333333333; 5.7675Koordinatat: 43°56′18″V 5°46′03″L / 43.938333333333°V 5.7675°L / 43.938333333333; 5.7675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22 km2
Popullsia 1380 banorë
Dendësia 63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04111
Faqja Zyrtare http://www.mane-en-provence.com


Mane është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mane ka një popullsi prej 1380 banorë dhe sipërfaqe 22 km², me një dendësi prej 63 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mane (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale