Manosque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manosque
Komunë
noform
Pamje nga Manosque
Stema_figura
Vendndodhja
Manosque is located in Franca
Manosque
Manosque
43°50′00″V 5°46′59″L / 43.833333333333°V 5.7830555555556°L / 43.833333333333; 5.7830555555556Koordinatat: 43°50′00″V 5°46′59″L / 43.833333333333°V 5.7830555555556°L / 43.833333333333; 5.7830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.73 km2
Popullsia 22412 banorë
Dendësia 395 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04100
INSEE 04112
Faqja Zyrtare http://www.ville-manosque.fr


Manosque është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Manosque ka një popullsi prej 22412 banorë dhe sipërfaqe 56.73 km², me një dendësi prej 395 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Manosque – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale