Manuel Locatelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manuel Locatelli
Locatelli Portrait Picture.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëManuel Locatelli
Data e lindjes (1998-01-08) 8 Janar 1998 (22 vjeç)
Vendi i lindjesLecco, Itali
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri73
Karriera në rini
2007–2009Atalanta
2009–2016Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Milan48(2)
2018–Sassuolo (huazim)12(0)
Ekipi kombëtar
2013Italia U155(0)
2014Italia U162(0)
2013–2015Italia U1725(1)
2015–2016Italia U1920(1)
2017–Italia U212(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5 Qershor 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 prill 2017

Manuel Locatelli (lindur më 8 Janar 1998) është një futbollist italian i cili luan si mesfushor në Serie A per klubin AC Milan dhe kombëtar Italiane U-21.[1]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Milan

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Manuel Locatelli". soccerway.com. Marrë më 22 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)