Manziat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manziat
Komunë
noform
Pamje nga Manziat
Stema_figura
Vendndodhja
Manziat is located in Franca
Manziat
Manziat
46°21′34″V 4°54′28″L / 46.359444444444°V 4.9077777777778°L / 46.359444444444; 4.9077777777778Koordinatat: 46°21′34″V 4°54′28″L / 46.359444444444°V 4.9077777777778°L / 46.359444444444; 4.9077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.63 km2
Popullsia 1948 banorë
Dendësia 154 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01570
INSEE 01231


Manziat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Manziat ka një popullsi prej 1948 banorë dhe sipërfaqe 12.63 km², me një dendësi prej 154 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]