Marco Antonio da Silva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marquinhos
Të dhënat personale
Emri i plotëMarco Antonio da Silva
Data e lindjes (1966-05-09) 9 Maj, 1966 (55 vjeç)
Vendi i lindjesBelo Horizonte, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1991Atlético Mineiro
1992-1993Internacional
1994-1996Cerezo Osaka
1997-1998América
Ekipi kombëtar
1990Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marco Antonio da Silva (lindur më 9 Maj 1966) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]