Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marie
Komunë
noform
Pamje nga Marie
Stema_figura
Vendndodhja
Marie is located in Franca
Marie
Marie
44°01′55″V 7°08′04″L / 44.031944444444°V 7.1344444444444°L / 44.031944444444; 7.1344444444444Koordinatat: 44°01′55″V 7°08′04″L / 44.031944444444°V 7.1344444444444°L / 44.031944444444; 7.1344444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.77 km2
Popullsia 100 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06080


Marie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Marie ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 14.77 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marie (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale