Marlieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marlieux
Komunë
noform
Pamje nga Marlieux
Stema_figura
Vendndodhja
Marlieux is located in Franca
Marlieux
Marlieux
46°03′53″V 5°04′22″L / 46.064722222222°V 5.0727777777778°L / 46.064722222222; 5.0727777777778Koordinatat: 46°03′53″V 5°04′22″L / 46.064722222222°V 5.0727777777778°L / 46.064722222222; 5.0727777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.85 km2
Popullsia 995 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01240
INSEE 01235


Marlieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Marlieux ka një popullsi prej 995 banorë dhe sipërfaqe 16.85 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]