Marne (Itali)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Marne (Italia))
Jump to navigation Jump to search
Marne (Itali)
Màren
—  Ffshat  —
Pamje nga Marne (Itali)

Kalaja Marne

Administrimi
Shteti Italia Italia
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°37′31″V 9°33′23″L / 45.62528°V 9.55639°L / 45.62528; 9.55639 (Marne (Itali))Koordinatat: 45°37′31″V 9°33′23″L / 45.62528°V 9.55639°L / 45.62528; 9.55639 (Marne (Itali))
Popullsia 250 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore GMT UTC+1
Prefiksi (035)
Targa BG
Kodi Postar 24040
Vendndodhja
Marne (Itali) is located in Itali
Marne (Itali)
Marne (Itali)

Marne (Màren në dialektin e Bergamos) është një fshat me 250 banorë në komunën FilagoProvincën e Bergamos, të rajonit të LombardisëItali.[2] Është rreth 15 kilometra nga komuna Filago.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete të lidhur në Marne[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ D.P.R. N. 844 del 09/07/1958
  2. ^ Marne

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]