Marques Batista de Abreu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Marques
Të dhënat personale
Emri i plotë Marques Batista de Abreu
Data e lindjes (1973-02-12) 12 Shkurt, 1973 (45 vjeç)
Vendi i lindjes Guarulhos, Brazili
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1993-1995 Corinthians Paulista
1996 Flamengo
1997-2002 Atlético Mineiro
2003 Vasco da Gama
2004-2005 Nagoya Grampus Eight
2005 Atlético Mineiro
2006-2007 Yokohama F. Marinos
2008-2010 Atlético Mineiro
Ekipi kombëtar
1994–2002 Flag of Brazil.svg Brazili 13 (4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marques Batista de Abreu (lindur më 12 Shkurt 1973) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
1995 1 1
1996 2 2
1997 0 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 6 1
2001 0 0
2002 3 0
Gjithsej 13 4

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]