Masato Morishige

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masato Morishige
Masato Morishige.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMasato Morishige
Data e lindjes (1987-05-21) 21 Maj, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri3
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2009Oita Trinita
2010–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2013–Japonia29(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masato Morishige (lindur më 21 maj 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 29 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 6 0
2014 11 1
2015 12 1
Gjithsej 29 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]