Massoins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Massoins
Komunë
noform
Pamje nga Massoins
Stema_figura
Vendndodhja
Massoins is located in Franca
Massoins
Massoins
43°56′30″V 7°07′29″L / 43.941666666667°V 7.1247222222222°L / 43.941666666667; 7.1247222222222Koordinatat: 43°56′30″V 7°07′29″L / 43.941666666667°V 7.1247222222222°L / 43.941666666667; 7.1247222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.13 km2
Popullsia 107 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06710
INSEE 06082


Massoins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Massoins ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 12.13 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Massoins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale