Melve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Melve
Komunë
noform
Pamje nga Melve
Stema_figura
Vendndodhja
Melve is located in Franca
Melve
Melve
44°21′17″V 5°59′23″L / 44.354722222222°V 5.9897222222222°L / 44.354722222222; 5.9897222222222Koordinatat: 44°21′17″V 5°59′23″L / 44.354722222222°V 5.9897222222222°L / 44.354722222222; 5.9897222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.11 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04118


Melve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Melve ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 14.11 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Melve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale