Meyronnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meyronnes
Komunë
noform
Pamje nga Meyronnes
Vendndodhja
Meyronnes is located in Franca
Meyronnes
Meyronnes
44°28′35″V 6°47′57″L / 44.476388888889°V 6.7991666666667°L / 44.476388888889; 6.7991666666667Koordinatat: 44°28′35″V 6°47′57″L / 44.476388888889°V 6.7991666666667°L / 44.476388888889; 6.7991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.59 km2
Popullsia 57 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04530
INSEE 04120


Meyronnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Meyronnes ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 40.59 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meyronnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale