Michael Agazzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Michael Agazzi
Michael Agazzi.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1984-07-03) 3 Korrik 1984 (33 vjeç)
Vendi i lindjes Ponte San Pietro, Itali
Gjatësia 1.89 m (6 ft 2 in)
Pozita ne fushë Portier
Informacionet për klubin
Klubi aktual Milan
Numri 1
Kariera në rini
Atalanta
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2003 Atalanta 0 (0)
2003–2004 Südtirol 2 (-1)
2004–2006 Triestina 5 (-7)
2006–2007 Sassuolo 20 (-15)
2007–2008 Foggia 25 (-25)
2008–2010 Triestina 65 (-80)
2010–2014 Cagliari 122 (-165)
2014 Chievo 14 (-21)
2014- Milan 0 (0)
Ekipi kombëtar
2013– Italia 0 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 korrik 2014.
† Ndeshje (Gola).

Michael Agazzi, i lindur në Ponte San Pietro, është një futbollist italian , i cili luan si portier për ekipin e MilanitSerie A.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]