Mijoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mijoux
Komunë
noform
Pamje nga Mijoux
Stema_figura
Vendndodhja
Mijoux is located in Franca
Mijoux
Mijoux
46°21′58″V 5°59′43″L / 46.366111111111°V 5.9952777777778°L / 46.366111111111; 5.9952777777778Koordinatat: 46°21′58″V 5°59′43″L / 46.366111111111°V 5.9952777777778°L / 46.366111111111; 5.9952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22 km2
Popullsia 360 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01170
INSEE 01247


Mijoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Mijoux ka një popullsi prej 360 banorë dhe sipërfaqe 22 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]