Mike Havenaar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mike Havenaar
Mike Havenaar - 2010.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMike Havenaar
Data e lindjes (1987-05-20) 20 Maj, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualADO Den Haag
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2009Yokohama F. Marinos
2008Avispa Fukuoka
2009Sagan Tosu
2010–2011Ventforet Kofu
2012–2014Vitesse
2014Córdoba
2015HJK Helsinki
2015–ADO Den Haag
Ekipi kombëtar
2011–Japonia18(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mike Havenaar (lindur më 20 Maj 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 5 2
2012 4 1
2013 8 1
2014 0 0
2015 0 0
2016 1 0
Gjithsej 18 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]