Jump to content

Mike Mitchell (basketbollist)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo është biogafia e basketbollist amerikan Mike Mitchell (basketbollist), për regjizorin amerikan shih këtu Mike Mitchell
Mike Mitchell
Basketbollist

Biografia
Emri Michael Anthony Mitchell
Ditëlindja 1 janar 1956
Shteti Shtetet e Bashkuara të Amerikës Atlanta,Shtetet e Bashkuara
Shtatlartësia 201 cm
Pesha 98 kg
Të dhëna mbi profesionin
Disiplina Basketboll
Roli Sulmues
U tërhoq 1999
Kariera
1978-1981 Cleveland Cavaliers
1981-1988 San Antonio Spurs
1988-1990 Basket Brescia
1990-1991 Basket Napoli
1991-1992 Maccabi Tel Aviv
1992-1999 Pallacanestro Reggiana

Anthony Michael "Mike" Mitchell (Atlanta, 1 janar 1956) është një ish-lojtar profesionist i basketbollit amerikan në NBA, në Itali dhe Izrael. Ka luajtur si sulmues, me shfaqje të shumta në NBA dhe në Ligën italiane, e cila përfaqëson me përjashtim të një sezoni të kaluara në Izrael me Maccabi Tel Aviv, fazën e karrierës së tij evropiane.

Çmime dhe trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]