Mirabeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirabeau
Komunë
noform
Pamje nga Mirabeau
Stema_figura
Vendndodhja
Mirabeau is located in Franca
Mirabeau
Mirabeau
44°03′46″V 6°05′25″L / 44.062777777778°V 6.0902777777778°L / 44.062777777778; 6.0902777777778Koordinatat: 44°03′46″V 6°05′25″L / 44.062777777778°V 6.0902777777778°L / 44.062777777778; 6.0902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.22 km2
Popullsia 501 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04510
INSEE 04122


Mirabeau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mirabeau ka një popullsi prej 501 banorë dhe sipërfaqe 18.22 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mirabeau (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale