Miribel, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miribel
Komunë
noform
Pamje nga Miribel
Stema_figura
Vendndodhja
Miribel is located in Franca
Miribel
Miribel
45°49′28″V 4°57′11″L / 45.824444444444°V 4.9530555555556°L / 45.824444444444; 4.9530555555556Koordinatat: 45°49′28″V 4°57′11″L / 45.824444444444°V 4.9530555555556°L / 45.824444444444; 4.9530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.49 km2
Popullsia 9277 banorë
Dendësia 379 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01700
INSEE 01249


Miribel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Miribel ka një popullsi prej 9277 banorë dhe sipërfaqe 24.49 km², me një dendësi prej 379 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]