Mison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mison
Komunë
noform
Pamje nga Mison
Stema_figura
Vendndodhja
Mison is located in Franca
Mison
Mison
44°16′03″V 5°51′33″L / 44.2675°V 5.8591666666667°L / 44.2675; 5.8591666666667Koordinatat: 44°16′03″V 5°51′33″L / 44.2675°V 5.8591666666667°L / 44.2675; 5.8591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.72 km2
Popullsia 1064 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04123
Faqja Zyrtare http://www.mairiedemison.fr


Mison është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mison ka një popullsi prej 1064 banorë dhe sipërfaqe 31.72 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mison – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale