Miyuki Izumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miyuki Izumi
Të dhënat personale
Emri i plotëMiyuki Izumi
Data e lindjes (1975-05-31) 31 Maj, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1995Tokyo Shidax LSC85(19)
1996–1998Suzuyo Shimizu FC Lovely Ladies30(22)
1999–2006Nippon TV Beleza44(26)
Ekipi kombëtar
1996Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Miyuki Izumi (泉 美幸 Izumi Miyuki?, lindur më 31 Maj 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1996 5 0
Gjithsej 5 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]