Moacir Rodrigues Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moacir Rodrigues Santos
Të dhënat personale
Emri i plotëMoacir Rodrigues Santos
Data e lindjes (1970-03-21) 21 Mars, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesBelo Horizonte, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1992Atlético Mineiro
1993Corinthians Paulista
1993-1994Atlético Madrid
1994Corinthians Paulista
1994-1996Sevilla
1996Atlético Mineiro
1997Portuguesa Desportos
1998Verdy Kawasaki
1999-2002Ituano
2003Uberaba
Ekipi kombëtar
1990–1991Flag of Brazil.svg Brazili5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Moacir Rodrigues Santos (lindur më 21 Mars 1970) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 2 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]