Mogneneins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mogneneins
Komunë
noform
Pamje nga Mogneneins
Stema_figura
Vendndodhja
Mogneneins is located in Franca
Mogneneins
Mogneneins
46°08′18″V 4°48′42″L / 46.138333333333°V 4.8116666666667°L / 46.138333333333; 4.8116666666667Koordinatat: 46°08′18″V 4°48′42″L / 46.138333333333°V 4.8116666666667°L / 46.138333333333; 4.8116666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.57 km2
Popullsia 765 banorë
Dendësia 89 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01140
INSEE 01252


Mogneneins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Mogneneins ka një popullsi prej 765 banorë dhe sipërfaqe 8.57 km², me një dendësi prej 89 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]