Monêtier-Allemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monêtier-Allemont
Komunë
noform
Pamje nga Monêtier-Allemont
Stema_figura
Vendndodhja
Monêtier-Allemont is located in Franca
Monêtier-Allemont
Monêtier-Allemont
44°23′09″V 5°56′36″L / 44.385833333333°V 5.9433333333333°L / 44.385833333333; 5.9433333333333Koordinatat: 44°23′09″V 5°56′36″L / 44.385833333333°V 5.9433333333333°L / 44.385833333333; 5.9433333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.15 km2
Popullsia 303 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 05078


Monêtier-Allemont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Monêtier-Allemont ka një popullsi prej 303 banorë dhe sipërfaqe 7.15 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monêtier-Allemont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale