Mont-Dauphin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Dauphin
Komunë
noform
Pamje nga Mont-Dauphin
Stema_figura
Vendndodhja
Mont-Dauphin is located in Franca
Mont-Dauphin
Mont-Dauphin
44°40′09″V 6°37′26″L / 44.669166666667°V 6.6238888888889°L / 44.669166666667; 6.6238888888889Koordinatat: 44°40′09″V 6°37′26″L / 44.669166666667°V 6.6238888888889°L / 44.669166666667; 6.6238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.58 km2
Popullsia 152 banorë
Dendësia 262 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05082
Faqja Zyrtare http://www.montdauphin-vauban.fr


Mont-Dauphin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mont-Dauphin ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 0.58 km², me një dendësi prej 262 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Dauphin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale