Montagnac-Montpezat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montagnac-Montpezat
Komunë
noform
Pamje nga Montagnac-Montpezat
Stema_figura
Vendndodhja
Montagnac-Montpezat is located in Franca
Montagnac-Montpezat
Montagnac-Montpezat
43°46′45″V 6°05′44″L / 43.779166666667°V 6.0955555555556°L / 43.779166666667; 6.0955555555556Koordinatat: 43°46′45″V 6°05′44″L / 43.779166666667°V 6.0955555555556°L / 43.779166666667; 6.0955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.18 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 414 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04124
Faqja Zyrtare http://www.mairie-montagnac-montpezat.fr/


Montagnac-Montpezat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montagnac-Montpezat ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 34.18 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montagnac-Montpezat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale