Montbrand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montbrand
Komunë
Vendndodhja
Montbrand is located in Franca
Montbrand
Montbrand
44°35′23″V 5°40′57″L / 44.589722222222°V 5.6825°L / 44.589722222222; 5.6825Koordinatat: 44°35′23″V 5°40′57″L / 44.589722222222°V 5.6825°L / 44.589722222222; 5.6825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.03 km2
Popullsia 67 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05140
INSEE 05080


Montbrand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montbrand ka një popullsi prej 67 banorë dhe sipërfaqe 25.03 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montbrand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale