Montceaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montceaux
Komunë
noform
Pamje nga Montceaux
Stema_figura
Vendndodhja
Montceaux is located in Franca
Montceaux
Montceaux
46°05′47″V 4°47′50″L / 46.096388888889°V 4.7972222222222°L / 46.096388888889; 4.7972222222222Koordinatat: 46°05′47″V 4°47′50″L / 46.096388888889°V 4.7972222222222°L / 46.096388888889; 4.7972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.03 km2
Popullsia 1226 banorë
Dendësia 122 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01090
INSEE 01258


Montceaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Montceaux ka një popullsi prej 1226 banorë dhe sipërfaqe 10.03 km², me një dendësi prej 122 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]