Montclar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montclar
Komunë
noform
Pamje nga Montclar
Stema_figura
Vendndodhja
Montclar is located in Franca
Montclar
Montclar
44°23′49″V 6°20′15″L / 44.396944444444°V 6.3375°L / 44.396944444444; 6.3375Koordinatat: 44°23′49″V 6°20′15″L / 44.396944444444°V 6.3375°L / 44.396944444444; 6.3375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.38 km2
Popullsia 441 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04140
INSEE 04126


Montclar është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montclar ka një popullsi prej 441 banorë dhe sipërfaqe 23.38 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montclar (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale