Montfort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montfort
Komunë
noform
Pamje nga Montfort
Stema_figura
Vendndodhja
Montfort is located in Franca
Montfort
Montfort
44°03′49″V 5°58′22″L / 44.063611111111°V 5.9727777777778°L / 44.063611111111; 5.9727777777778Koordinatat: 44°03′49″V 5°58′22″L / 44.063611111111°V 5.9727777777778°L / 44.063611111111; 5.9727777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.08 km2
Popullsia 365 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04600
INSEE 04127


Montfort është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montfort ka një popullsi prej 365 banorë dhe sipërfaqe 12.08 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montfort (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale