Montfuron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montfuron
Komunë
noform
Pamje nga Montfuron
Stema_figura
Vendndodhja
Montfuron is located in Franca
Montfuron
Montfuron
43°50′09″V 5°41′38″L / 43.835833333333°V 5.6938888888889°L / 43.835833333333; 5.6938888888889Koordinatat: 43°50′09″V 5°41′38″L / 43.835833333333°V 5.6938888888889°L / 43.835833333333; 5.6938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.88 km2
Popullsia 207 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04128


Montfuron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montfuron ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 18.88 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montfuron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale