Montjay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montjay
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montjay is located in Franca
Montjay
Montjay
44°21′37″V 5°36′14″L / 44.360277777778°V 5.6038888888889°L / 44.360277777778; 5.6038888888889Koordinatat: 44°21′37″V 5°36′14″L / 44.360277777778°V 5.6038888888889°L / 44.360277777778; 5.6038888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Popullsia 104 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05086


Montjay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montjay ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe 27 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montjay (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale