Montjustin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montjustin
Komunë
noform
Pamje nga Montjustin
Stema_figura
Vendndodhja
Montjustin is located in Franca
Montjustin
Montjustin
43°50′57″V 5°38′05″L / 43.849166666667°V 5.6347222222222°L / 43.849166666667; 5.6347222222222Koordinatat: 43°50′57″V 5°38′05″L / 43.849166666667°V 5.6347222222222°L / 43.849166666667; 5.6347222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.15 km2
Popullsia 55 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04129


Montjustin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montjustin ka një popullsi prej 55 banorë dhe sipërfaqe 10.15 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montjustin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale