Montlaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montlaux
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Montlaux is located in Franca
Montlaux
Montlaux
44°02′49″V 5°50′40″L / 44.046944444444°V 5.8444444444444°L / 44.046944444444; 5.8444444444444Koordinatat: 44°02′49″V 5°50′40″L / 44.046944444444°V 5.8444444444444°L / 44.046944444444; 5.8444444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.75 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04130


Montlaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montlaux ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 19.75 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montlaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale