Montluel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montluel
Komunë
noform
Pamje nga Montluel
Stema_figura
Vendndodhja
Montluel is located in Franca
Montluel
Montluel
45°51′06″V 5°03′23″L / 45.851666666667°V 5.0563888888889°L / 45.851666666667; 5.0563888888889Koordinatat: 45°51′06″V 5°03′23″L / 45.851666666667°V 5.0563888888889°L / 45.851666666667; 5.0563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.11 km2
Popullsia 7074 banorë
Dendësia 176 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01120
INSEE 01262


Montluel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Montluel ka një popullsi prej 7074 banorë dhe sipërfaqe 40.11 km², me një dendësi prej 176 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]