Montmorin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montmorin
Komunë
noform
Pamje nga Montmorin
Vendndodhja
Montmorin is located in Franca
Montmorin
Montmorin
44°27′05″V 5°32′32″L / 44.451388888889°V 5.5422222222222°L / 44.451388888889; 5.5422222222222Koordinatat: 44°27′05″V 5°32′32″L / 44.451388888889°V 5.5422222222222°L / 44.451388888889; 5.5422222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.86 km2
Popullsia 94 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05088


Montmorin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montmorin ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe 25.86 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montmorin (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale