Montrevel-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montrevel-en-Bresse
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Montrevel-en-Bresse is located in Franca
Montrevel-en-Bresse
Montrevel-en-Bresse
46°20′12″V 5°07′42″L / 46.336666666667°V 5.1283333333333°L / 46.336666666667; 5.1283333333333Koordinatat: 46°20′12″V 5°07′42″L / 46.336666666667°V 5.1283333333333°L / 46.336666666667; 5.1283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.27 km2
Dendësia 238 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01266


Montrevel-en-Bresse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Montrevel-en-Bresse ka një popullsi prej 2441 banorë dhe sipërfaqe 10.27 km², me një dendësi prej 238 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]