Montrond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montrond
Komunë
noform
Pamje nga Montrond
Stema_figura
Vendndodhja
Montrond is located in Franca
Montrond
Montrond
44°22′54″V 5°44′27″L / 44.381666666667°V 5.7408333333333°L / 44.381666666667; 5.7408333333333Koordinatat: 44°22′54″V 5°44′27″L / 44.381666666667°V 5.7408333333333°L / 44.381666666667; 5.7408333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.46 km2
Popullsia 63 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05089


Montrond është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montrond ka një popullsi prej 63 banorësh dhe sipërfaqe 4.46 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montrond (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale