Montsalier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montsalier
Komunë
noform
Pamje nga Montsalier
Stema_figura
Vendndodhja
Montsalier is located in Franca
Montsalier
Montsalier
44°00′44″V 5°36′33″L / 44.012222222222°V 5.6091666666667°L / 44.012222222222; 5.6091666666667Koordinatat: 44°00′44″V 5°36′33″L / 44.012222222222°V 5.6091666666667°L / 44.012222222222; 5.6091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.81 km2
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Popullsia 109 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04150
INSEE 04132


Montsalier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montsalier ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 23.81 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montsalier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale