Moriez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moriez
Komunë
noform
Pamje nga Moriez
Stema_figura
Vendndodhja
Moriez is located in Franca
Moriez
Moriez
43°57′42″V 6°28′15″L / 43.961666666667°V 6.4708333333333°L / 43.961666666667; 6.4708333333333Koordinatat: 43°57′42″V 6°28′15″L / 43.961666666667°V 6.4708333333333°L / 43.961666666667; 6.4708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.18 km2
Popullsia 220 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04133


Moriez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Moriez ka një popullsi prej 220 banorë dhe sipërfaqe 37.18 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moriez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale