Mouans-Sartoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mouans-Sartoux
Komunë
noform
Pamje nga Mouans-Sartoux
Stema_figura
Vendndodhja
Mouans-Sartoux is located in Franca
Mouans-Sartoux
Mouans-Sartoux
43°37′12″V 6°58′19″L / 43.62°V 6.9719444444444°L / 43.62; 6.9719444444444Koordinatat: 43°37′12″V 6°58′19″L / 43.62°V 6.9719444444444°L / 43.62; 6.9719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.52 km2
Popullsia 10214 banorë
Dendësia 755 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06370
INSEE 06084
Faqja Zyrtare http://www.mouans-sartoux.net


Mouans-Sartoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mouans-Sartoux ka një popullsi prej 10214 banorë dhe sipërfaqe 13.52 km², me një dendësi prej 755 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mouans-Sartoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale