Mougins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mougins
Komunë
noform
Pamje nga Mougins
Stema_figura
Vendndodhja
Mougins is located in Franca
Mougins
Mougins
43°36′00″V 6°59′41″L / 43.6°V 6.9947222222222°L / 43.6; 6.9947222222222Koordinatat: 43°36′00″V 6°59′41″L / 43.6°V 6.9947222222222°L / 43.6; 6.9947222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.64 km2
Popullsia 18302 banorë
Dendësia 714 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06250
INSEE 06085
Faqja Zyrtare http://www.mougins.fr


Mougins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mougins ka një popullsi prej 18302 banorë dhe sipërfaqe 25.64 km², me një dendësi prej 714 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mougins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale